Інвертор для будинку- як вибрати? 10кВт за 300$?
В даній статті піде мова про інвертори – вони перетворють постійний струм в змінний 220В. Вони необхідні, щоб заживлювати побутові прилади, яим необхідна змінна напруга. 70-80% побутових приладів можуть живитися напряму від 110В без використання інвертора.
Таймлайн відео:
0:13 – Схема СЕС
0:35- Призначення інвертора
3:15 – Види інверторів
4:20 – Чистий і модифікований синус
5:15 – Розрахунок потужності
8:35 – Напруга інвертора
10:45 – Інвертор 10кВт за 300$
Типи та види інверторів
За своїм призначенням інвертори є трьох видів – автономні, мережеві (grid) та гібридні інвертори, а за будовою – імпульсні та трасформаторні.
Автономні – самі говорять за себе, призначені для автономних сонячних електростанцій. Маючи такий інвертор та акумулятор Ви можете стати в полі, підключити його і користуватися.
Мережеві або grid інвертори – призначені для генерування електричної енергії в мережу і не можуть працювати автономно без мережі. Так як в мережі змінний синусоїдальний струм, то вони мусять “підловити” момент, щоб їхня синусоїда співпадала з синусоїдою мережі.
Гібридні інвертори – поєднюють між собою два попередні види і можуть працювати в обох режимах.
Всі три види інверторів можуть бути як імпульсного так і трасформаторного типу.
Трансформаторні інвертори мають у своєму складі великий, важкий і масивний трансформатор, який піднімає низьку напругу до необхідних 220В. Через свою вагу та великі розміри, в даний час мало застосовуються. Проте, при великих потужностях можуть бути дешевші.
Імпульсні інвертори – побудовані на базі імпульсних схем, як у зарядці мобільного, мають невелику вагу, зазвичай дешевші, малогабаритні та ефективні.
Модифікована та чиста синусоїда
Це дуже важливий параметр інвертора, так я форма вихідної напруги дуже сильно впливає на споживачів. Модифікована синусоїда більше схожа на прямокутники, ніж на синусоїду. Така форма напруги доволі негативно впливає на сподивачів.
Інвертори з модифікованою синусоїдою дешевші, проте гірші. Краще перевести більшість споживачів на 110В, тим самим розвантаживши інвертор та зменшивши необхідну потужність інвертора, а відповідно і вартість.
Розрахунок потужності інвертора
Потужність інвертора залежить відк кількості підключених одночасно споживачів. Та це ще не все. Холодильник, морозильна камера, насоси мають, так звані, пускові струми. Якщо потужність компресора холодильника складає 100Вт, то під час запуску він бере 1000Вт! Тому, це потрібно враховувати при розрахунку.
Інвертор має перевантажувальну здатність і може короткочасно видати, зазвичай, в два рази більшу потужність. Проте не потрібно довіряти “китайським” ваттам, а краще взяти інвертор із запасом по потужності.
На 12В, так званих автомобільних, інверторів дуже багато. Це з одного боку добро – бо є вибір, а з іншого – багато інверторів дуже низької якості і знайти хороший досить не просте завдання.
На 110В не багато пропозицій, проте ті, що є, тільки з чистою синусоїдою і хорошої якості. В такому сигменті помилитися з вибором важко.
Діапазон вхідної напруги
Від діапазону вхідної напруги залежить чи можна буде повністю використати акумулятори. Інвертори можуть бути на одну й ту ж вхудну напругу, але з різними діапазоном.
Якщо брати напругу 110В, конфігурація батареї 30s3p, то діапазон напруг складе 90-126В. Відповідно треба брати інвертор з таким вхідним діапазоном – ось такий, наприклад. Є інший інвертор, теж на 110В, проте його діапазон напруги складає 100-138В – це не дозволить повністю використати акумулятори і буде не ефективно.
Інвертор 10кВт “чистий синус” за 300$
Проте якщо Вам потрібний потужний інвертор для стаціонарного використання та ще й з чистою синусоїдою, то можна зробити його самому.
1) Купуємо в китайців такий модуль (126$) з напругою 96В – чудово працює в діапазоні напруг 90-130В, особисто питав в продавця. Для цього модуля потрібний трансформатор на 60В, щоб підняти до 220В.
2) Купуємо або знаходимо в себе, знайомих або на olx радянський зварювальний трансформатор. Вторинна обмотка розрахована якраз на 60В, а первинна – на 220В. Ми підключаємо у зворотньому боці первинна – 60В, а з вторинної знімаємо 220В.
3) Під’єднюємо все згідно схеми модуля, намотавши пару витків на трансформаторному залізі, щоб зробити індуктивність – параметри вказані в документаціх до модуля.
4) 126$(модуль)+150$(транс)+24$(індуктивність, провода) = 300$ за інвертор потужністю 10кВт з чистою синусоїдою! Аналогічної потужності інвертора коштують в районі 1500-2000$! Не вірите? Загугліть!
Якщо ціна імпульсного інвертор підбирається до 250$, то рентабельніше розглянути трансформаторний. Трансформатор може бути взятий меншої потужності, якщо це необхідно, але в будь-який момент потужність може бути збільшена просто замінивши транс на більш потужний.
Будьмо дружніми!
Привіт, мене звати Юрій!
Я інженер та блогер. Веду цей блог про альтернативну енергетику, електротранспорт та технології автоматизації.
доброго здоров’я.
скажіть чи впровадували “Інвертор 10кВт “чистий синус” ?
якщо так, то скільки Вт споживає така “система” ?
Доброго дня. На даний момент цей прототип чекає мого втілення в життя. Проте ви можете переглянути як це реалізували інші люди. Наприклад, https://www.youtube.com/watch?v=N1UgxUPVCfM
доброго здоров’я. скажіть чи впроваджували “Інвертор 10кВт “чистий синус” ? якщо так, то скільки Вт споживає така “система” ?
What i do not understood is in truth how you are not actually a lot more smartly-liked than you may be now. You are very intelligent. You realize therefore significantly in the case of this topic, produced me individually imagine it from numerous numerous angles. Its like men and women don’t seem to be fascinated until it is one thing to do with Woman gaga! Your own stuffs nice. All the time care for it up!