ТОП-10 порад для економії опалення

Опалення та ГВП

Безкоштовне опалення! Халява! – бачили такі оголошення? Самі розумієте що це обман, але всеодно хочеться глянути? Досить вгадувати! Ось топ-10 порад, які допоможуть Вам реально економити енергоресурси та збільшити комфорт.

1. Підніміть штори та наклейте алюмінієвий екран – довгі та товсті штори перешкоджають теплопередачі тепла від радіатора, а екран дозволить відбивати частину енергії від стіни і направляти в кімнату.

2. Не користуйтеся “зимнім провітрюванням” – маленька щілина, яку залишає таке положення вікна, не дозволяє кисню потрапити в кімнату, проте дає можливість дуже ефективно теплу виходити на зовні. Краще відключити радіатор, відкрити вікно навстіж на 5-10хв, провітрити і знову увімкнути опалення.

 3. Опускайте на ніч жалюзі/ролети – вони не тільки добре захищають від сонця, але й непогано перешкоджають охолодженню кімнати через вікна, за можливості встановлюйте зовнішні жалюзі, так як вони ефективніші.

4. Позбудьтеся всіх щілин в дверях та вікнах – саме диряві вікна і двері призводять до найбільших тепловтрат. Ну і звичайно, що утеплення стін, стелі принесе суттєву економію, проте є доволі затратним.

5. В кожному приміщенні своя температура – ігрові, вітальні, робочі кімнати – 20-22С, кухня та спальня – 18С, коридор – 15С.

6. Контролюйте вологість – оптимальним показником для комфорту є 40-60% вологості. Занизька температура з високою вологістю при відсутній вентиляції приводить до сирості і грибка. А сухість при відсутній ефективній вентиляції в кухні, де є плита або котел, може привести до загазованості або отруєння чадним газом.

 7. Встановіть двозоний лічильник електроенергії – такий лічильник дозволяє споживати електроенергію з 23:00 до 7:00 за тарифом на 50% меншим ніж в день. В цей час можна включати електричний бойлер (нагрів води по нічному тарифу вигідніший ніж нагрів газом), пральну машину та інші побутові прилади. Вартість заміни однофазного лічильника –1700-2000 грн. Окупність – один опалювальний сезон.

Найвигідніший варіант економії енергоресурсів як в приватному будинку, так і в квартирі – автоматизація системи опалення. Розглянемо варіанти.

8.  Хронометричний термостат на котел – такий термостат дозволяє встановлювати різну температуру на протязі доби – наприклад, зранку і ввечері- 21С, вдень та вночі, коли нікого немає або всі сплять, достатньо 17С. Такий термостат може встановлюватися безпосередньо на газовий, електричний котли, та на триходовий клапан(з сервоприводом) будь-якого твердопаливного котла. Вартість від 400грн.

9.  Програмоване реле на бойлер – дане реле дозволяє налаштувати включення бойлера по таймеру на кожний день доби, а також дає можливість віддаленого увімкнення нагріву для попереднього нагріву. Це дозволить нагрівати воду тільки тоді, коли це необхідно, а також дає можливість використати нічний тариф – вночі нагріли дешево, вдень використали. Вартість таких реле становить від 250грн.

10. Повна автоматизація системи опалення – вона передбачає встановлення хронометричних термостатів на кожне приміщення, так як, наприклад, у кухні та у спальні в різні години доби, необхідна різна температура, які програмуються відповідно до розпорядку дня кожного мешканця; інтеграція даних термостатів з будь-якими котлами та насосами для спільної роботи. Також такі системи можуть мати віддалене керування (через Інтернет), а відповідно мають можливість попереднього нагріву. 

Автоматика дозволяє використовувати мінімально необхідну кількість тепла та нагрівати приміщення саме тоді, коли це необхідно. Також Ви отримуєте величезний комфорт, так як Вам більше непотрібно крутити термоголовки, думати чи вмикати/вимикати зараз котел, – за Вас це зробить електроніка. Дана система може заміняти автоматику котла – Ви можете придбати котел з мінімум автоматики,яка необхідна для захисту і нормальною роботи, а решту замінить автоматизація всієї системи опалення. Вартість таких систем стартує від 2300грн. Окупність на етапі проектування, а в існуючих системах – 1-2 опалювальні сезони.

Якщо Ви хочете, щоб у Вашому будинку було завжди затишно та комфортно, а у Вас більше вільного часу та грошей, звертайтеся – я знаю як це зробити.

Знайшли щось корисне? Не забудьте поділитися статею з друзями (кнопки соцмереж зліва або знизу). Нехай хороші люди, отримують корисний контент!

 

Вам також може сподобатись:

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Будьмо дружніми!

Привіт, мене звати Юрій!

Привіт, мене звати Юрій!

Я інженер та блогер. Веду цей блог про альтернативну енергетику, електротранспорт та технології автоматизації.

Останнє з блогу

  Будьмо дружніми!

[/db_pb_signup]